Додати до планів
Час підготовки
24 год.
Час приготування
8 год.
Порції
4
Складність
Не хочете переписувати посилання? Відскануйте QR-код камерою і потрапите на цю сторінку!
На iOS можна використовувати вбудовану камеру, на Android потрібно завантажити додаток для сканування QR-кодів.
Щи добові староруські — перлина російської кухні. Ті, хто зараз глузливо кхекнув, напевно керуються приказкою «не лаптем щи хлібаєм» і думають, що щі — символ чогось простецького та бідняцького. Проте справжні добові борщі — це просто свято якесь і чародійство. Чому вони добові? Деякі господині, зваривши звичайні борщ, залишають їх на добу в кімнаті і хваляться: мовляв, у мене тут щі добові. Омана. Все значно складніше. На Русі кави з квашеної капусти готувалися майже добу: довго нудилися в печі, потім дозрівали на полатях у повній тиші - не можна було ні підлогу трусити, ні повітря. Дітям міцно потрапляло за сміх та біганину. А наступної доби щи можна було їсти. Окрема історія - заморожування щей. Робили таке взимку спочатку просто для того, щоб зберегти. Зручно: вийшов у сіни, відколов із горщика шматок щій, розігрів, поїв — добре і в організмі, і на душі… Особливо метод заморозки став у нагоді ямникам у зимових подорожах. Вони возили з собою напівфабрикат — приварок із квашеної капусти з цибулею, який попередньо довго нудився в печі, потім заморожувався. Прибувши на заїжджий двір, ямщик заливав приварок окропом, додавав в'яленого м'яса — і виходили ситні щирці. До речі, з'ясувалося, що щі від заморозки стають тільки смачнішими — солодшими і насиченішими. У нашому злегка спрощеному варіанті рецепту ми постаралися бути ближчими до традиції. Заморожувати борщ чи ні — справа хазяйська. А ось горщики краще підготувати. В ідеалі - ємністю 500 мл.
В списках у 0 людей
Готую
Приготовано
Заплановано
Всього інгредієнтів: 13
Порції:
Свиняча рулька зі шкірою - 700 гр.
Капуста квашена - 500 гр.
Морква - 150 гр.
Корінь петрушки чи пастернаку - 100 гр.
Ріпчаста цибуля - 120 гр.
Рослинна або топлена олія для смаження - 40 гр.
Насіння кропу - 1 ч.л
Лавровий лист - 3 шт.
Чорний перець горошком - за смаком
Часник - 4 зубч.
Сіль - за смаком
Сметана - 80 гр.
Зелень петрушки - за смаком
Порції:
🥓
Жир
246г
🍚
Вуглеводи
197г
🥩
Білки
180г
🔥
Ккал
Залийте свинячу кермо або інше м'ясо з кістками двома літрами води, доведіть до кипіння, посоліть, зніміть піну і варіть бульйон на повільному вогні 1,5-2 години, додавши в перець горошком і лавровий лист.
Поки вариться бульйон, зробіть приварок. Наріжте цибулю дрібними кубиками, нарубайте квашену капусту зручними для їжі шматочками нам в супі не потрібні довгі стрічки.
Розігрійте сковороду з половиною топленого масла|мастила|, обсмажте цибулю на середньому вогні протягом 3-4 хвилин|мінути| до золотистого кольору. Додайте в сковороду квашену капусту і тушкуйте 20 хвилин, помішуючи.
Викладіть капусту в невелику форму для запікання, приправте насінням кропу, залийте ополоником бульйону з каструлі, в якій вариться м'ясо, і поставте форму в розігріту до 100-120 С духовку на пару годин.
Коли приварок із квашеної капусти набуде в духовці червонувато-коричневого відтінку і стане досить м'яким, вийміть форму. На цьому етапі є опція – остудити приварок та заморозити на добу. Але це для особливо терплячих. Інші можуть діяти за спрощеним планом.
Очистіть моркву та петрушку. Наріжте моркву соломкою або дрібними кубиками, корінь петрушки - кружальцями. Розігрійте в сковороді залишки топленої олії та обсмажте коренеплоди протягом 5 хвилин.
Процідіть готовий бульйон, м'ясо зніміть з кісток - в ідеалі воно повинне легко відокремлюватися - і наріжте шматочками. Складіть м'ясо в окрему миску. Кістки більше не знадобляться.
Підготуйте 4 горщики ємністю 500 мл. Розкладіть по горщиках шматки м'яса, приварок із квашеної капусти та обсмажування з моркви та петрушки. Залийте все бульйоном майже до країв.
Накрийте кришками горщики і поставте в духовку нудитися при температурі 100ºС протягом 3-4 годин. Іноді варто перевіряти горщики і при необхідності доливати бульйон чи окріп.
Приблизно за 10 хвилин до закінчення томлення щей розітріть зубчики часнику і додайте в кожен горщик. Вийміть горщики з духовки. Загалом щі можна вважати готовими. Якщо ви, звичайно, не захочете заморозити їх, а потім знову потомити. Подавайте в горщиках зі сметаною та свіжою зеленню петрушки.
Дотримуйтесь інструкцій покроково