Додати до планів
Час приготування
1 год. 15 хв.
Порції
6
Складність
Не хочете переписувати посилання? Відскануйте QR-код камерою і потрапите на цю сторінку!
На iOS можна використовувати вбудовану камеру, на Android потрібно завантажити додаток для сканування QR-кодів.
Селера - чудовий овоч, а гратен з селери - мабуть, краще, що можна з ним зробити. Колись у Стародавній Греції та Римі селера вважався лише лікарською рослиною. Лише — м'яко сказано. Він був настільки поважний, що красиве різьблене листя рослини зображалося на капітелях коринфських колон. Відомо, що вживати в їжу селеру в Європі активно почали у XVIII столітті. До Росії овоч потрапив за Катерини II, але що з ним робити, довго ніхто не знав, як і з картоплею. Навіть зараз корінь селери частіше використовують як інгредієнт супів та рагу, поряд з іншими коренеплодами, а всякі пюре, соуси та гратени із селери частіше зустрінеш у ресторанах, ніж у когось вдома. Вдома корінь селери, на відміну від усюдисущих стебел, лежить у холодильнику далеко не у всіх. Ну, власне, навіщо йому там лежати, якщо він неймовірно смачний, ситий та ароматний? Гратен із селери за нашим рецептом - це справжній делікатес. Ароматний, щедро просочений топленим маслом і часниково-винними парами, він може стати вашою улюбленою святковою стравою та чудовим гарніром до благородної риби типу сибаса, доради та лосося або гарного стейка.
В списках у 0 людей
Готую
Приготовано
Заплановано
Всього інгредієнтів: 8
Порції:
Корінь селери - 1 кг
Рослинна або топлена олія для смаження - 140 гр.
Часник - 1 шт.
Чебрець свіжий - 2 пуч.
Сухе біле вино - 150 мл.
Тертий пармезан - 100 гр.
Молотий чорний перець - за смаком
Сіль - за смаком
Порції:
🥓
Жир
174г
🍚
Вуглеводи
123г
🥩
Білки
62г
🔥
Ккал
Приготуйте часникову олію. Розділіть голівку часнику на зубчики, очистіть їх і трохи роздавіть плоскою стороною ножа. Покладіть зубчики в невелику форму для запікання.
Додайте у форму все топлене масло|мастило|, поставте її в духовку. Запікайте часник у маслі при 200°С приблизно 20 хвилин або доти, доки зубчики не почнуть коричневіти. Вийміть часник - він більше не знадобиться, а масло збережіть.
Очистіть селера від шкірки. Овочечистка вам у цьому не допоможе, особливо з боку коренеплоду, де стирчать грубі коріння. Скористайтеся гострим ножем і обережно виріжте всі вузлики, як на старій картоплі.
Розділіть кожен коренеплід на четвертинки, а потім наріжте четвертинки впоперек тонкими трикутними скибочками. В ідеалі шматочки мають бути товщиною 2-3 мм.
Підготуйте квадратну або прямокутну форму для запікання - бажано ємністю близько 2 літрів. Змастіть її часниковим маслом|мастилом| і присипте сіллю|соль| і чорним перцем.
Викладіть скибочки селери шарами або красивими рядами внахлест, змащуючи кожен шар часниковим топленим маслом, приправляючи листочками чебрецю, сіллю та перцем. Використовуйте всю олію.
Виклавши весь селеру, акуратно влийте вино. Форму дуже щільно закрийте і поставте в центр духовки, розігрітої до 200°С. Через 10 хвилин зменшіть температуру до 180°.
Запікайте ще 40 хвилин. Обережно підніміть край фольги і перевірте дерев'яною шпажкою готовність селери. Якщо він став досить м'яким, вийміть форму та зніміть фольгу.
Якщо у формі вже не залишилося рідини, плесніть трохи вина. Помірно посипте селера тертим пармезаном. Форму у відкритому вигляді знову поставте в духовку на 10 хвилин — до утворення золотистої пармезанової скоринки.
Подавайте гратен з селери гарячим як самостійну страву або як гарнір до запеченої риби або м'яса у супроводі салату зі свіжих овочів та зелені.
Дотримуйтесь інструкцій покроково