Додати до планів
Час приготування
1 год.
Порції
16
Складність
Не хочете переписувати посилання? Відскануйте QR-код камерою і потрапите на цю сторінку!
На iOS можна використовувати вбудовану камеру, на Android потрібно завантажити додаток для сканування QR-кодів.
Вважається, що все смачне – шкідливе. Але правило не працює, якщо мова йде від желеподібного варення з чорної смородини на зиму. Його можна приготувати двома способами. Перший – використовувати природні властивості смородини. Це ягода – рекордсмен за кількістю пектину. Другий - просто додати желіруючі компоненти. У цьому випадку можна скоротити кількість цукру та час варіння. Нам знадобиться буквально 5 хвилин. Будь-який зі способів по-своєму хороший і, якщо дотримуватися правил, легко виконаємо навіть кулінарами-початківцями. Ягоду можна протерти через сито. І тут консистенція вийде більш однорідної. Якщо бажаєте, щоб відчувалися самі ягоди, можна пропустити її через м'ясорубку. Желейне варення смачне саме по собі, а також підійде як начинка для пирогів та булочок.
В списках у 0 людей
Готую
Приготовано
Заплановано
Всього інгредієнтів: 4
Порції:
Смородина чорна - 1 кг
Цукор пісок - 800 гр.
Вода - 140 мл.
Желатин харчовий - 25 гр.
Порції:
🥓
Жир
4г
🍚
Вуглеводи
871г
🥩
Білки
32г
🔥
Ккал
Підготуйте всі інгредієнти для приготування варення желеподібного з чорної смородини на зиму. Ягоди переберіть, зріжте сухі хвостики. Промийте проточною водою кілька разів, а потім відкиньте на друшляк. Обсушити.
Ягоди викладіть у сотейник, влийте воду та поставте на плиту. Нагрівайте на невеликому вогні під кришкою до кипіння. Варіть 2-3 хвилини. Потрібно, щоби ягоди дали сік.
Порціями викладайте смородину в дрібне сито та протирайте в чисту емальовану миску. Макуха від ягід нам не знадобиться. З нього можна зварити компот.
Ще один варіант – пропустити ягоди через м'ясорубку. Тоді не залишиться макухи і у варення потрапить цінна шкірка та кісточки. При цьому структура десерту може стати менш однорідною.
Перетертий сік із чорної смородини з м'якоттю поверніть у сотейник. Додайте до нього цукор. Ретельно перемішайте до одержання однорідної маси. Потім поверніть плиту.
Варення варіть, помішуючи, на невеликому вогні трохи більше 5 хвилин. Не забувайте знімати пінку. Найкраще це робити дерев'яною ложкою з довгою ручкою, щоб не обпектися. Додайте желатин, розведений у воді, згідно з інструкцією на упаковці, і нагрівайте масу, помішуючи, але не даючи закипіти.
Підготуйте банки. Для цього вимийте їх із содою, а потім стерилізуйте будь-яким зручним способом: на пару, в духовці або в мікрохвильовій печі. Важливо, щоб вони були сухими, оскільки будь-яка волога сприяє появі плісняви.
Гаряче варення розкладіть по підготовленим банкам, а потім закупоріть кришками. Варення відразу не стане густим. Потрібну консистенцію воно набуде, коли охолоне.
Банки переверніть догори дном і залиште так до повного остигання. Далі зберігайте у прохолодному темному місці, щоб не потрапляли прямі сонячні промені.
Дотримуйтесь інструкцій покроково