Додати в плани
Час приготування
1 год.
Порції
16
Складність
Не хочете переписувати посилання? Скануйте QR код камерою та перейдете на цю сторінку!
На iOS можна використовувати вбудовану камеру, на Android потрібно завантажити додаток для сканування QR кодів.
Вважається, що все смачне – шкідливе. Але правило не працює, якщо мова йде від желеподібного варення з чорної смородини на зиму. Його можна приготувати двома способами. Перший – використовувати природні властивості смородини. Це ягода – рекордсмен за кількістю пектину. Другий - просто додати желіруючі компоненти. У цьому випадку можна скоротити кількість цукру та час варіння. Нам знадобиться буквально 5 хвилин. Будь-який зі способів по-своєму хороший і, якщо дотримуватися правил, легко виконаємо навіть кулінарами-початківцями. Ягоду можна протерти через сито. І тут консистенція вийде більш однорідної. Якщо бажаєте, щоб відчувалися самі ягоди, можна пропустити її через м'ясорубку. Желейне варення смачне саме по собі, а також підійде як начинка для пирогів та булочок.
Готую | 0% | 0 | |
Приготовано | 0% | 0 | |
Заплановано | 0% | 0 |
Порції:
Смородина чорна - 1 кг
Цукор пісок - 800 гр.
Вода - 140 мл.
Желатин харчовий - 25 гр.
1
Підготуйте всі інгредієнти для приготування варення желеподібного з чорної смородини на зиму. Ягоди переберіть, зріжте сухі хвостики. Промийте проточною водою кілька разів, а потім відкиньте на друшляк. Обсушити.
2
Ягоди викладіть у сотейник, влийте воду та поставте на плиту. Нагрівайте на невеликому вогні під кришкою до кипіння. Варіть 2-3 хвилини. Потрібно, щоби ягоди дали сік.
3
Порціями викладайте смородину в дрібне сито та протирайте в чисту емальовану миску. Макуха від ягід нам не знадобиться. З нього можна зварити компот.
4
Ще один варіант – пропустити ягоди через м'ясорубку. Тоді не залишиться макухи і у варення потрапить цінна шкірка та кісточки. При цьому структура десерту може стати менш однорідною.
5
Перетертий сік із чорної смородини з м'якоттю поверніть у сотейник. Додайте до нього цукор. Ретельно перемішайте до одержання однорідної маси. Потім поверніть плиту.
6
Варення варіть, помішуючи, на невеликому вогні трохи більше 5 хвилин. Не забувайте знімати пінку. Найкраще це робити дерев'яною ложкою з довгою ручкою, щоб не обпектися. Додайте желатин, розведений у воді, згідно з інструкцією на упаковці, і нагрівайте масу, помішуючи, але не даючи закипіти.
7
Підготуйте банки. Для цього вимийте їх із содою, а потім стерилізуйте будь-яким зручним способом: на пару, в духовці або в мікрохвильовій печі. Важливо, щоб вони були сухими, оскільки будь-яка волога сприяє появі плісняви.
8
Гаряче варення розкладіть по підготовленим банкам, а потім закупоріть кришками. Варення відразу не стане густим. Потрібну консистенцію воно набуде, коли охолоне.
9
Банки переверніть догори дном і залиште так до повного остигання. Далі зберігайте у прохолодному темному місці, щоб не потрапляли прямі сонячні промені.
Порції:
Жир
4
Вуглеводи
871
Білки
32
Ккал
@ 2024 MealWings / mealwings.com / Рецепти приготування страв | Покрокові кулінарні рецепти з ФОТО - MealWings