Додати до планів
Час підготовки
20 хв.
Час приготування
1 год. 30 хв.
Порції
8
Складність
Не хочете переписувати посилання? Відскануйте QR-код камерою і потрапите на цю сторінку!
На iOS можна використовувати вбудовану камеру, на Android потрібно завантажити додаток для сканування QR-кодів.
Суп харчо з волоськими горіхами – це густа і ситна страва грузинської кухні. Наваристий бульйон із яловичини заправляють рисом, соусом ткемалі та горіхами, а потім, уже в тарілці, посипають суп дрібно нарізаною зеленню. Завдяки тому, що в харчо додають часник та спеції, він виходить пряним, гострим та ароматним – саме таким, яким і має бути справжній смак кавказької кухні. Важко уявити суп, який міг би краще зігріти в холод – після тарілки вогняного харчо просто забуваєш, що на вулиці буває мороз! Для того, щоб не відступати від канону, додайте в суп хмелі-сунелі, імеретинський шафран і гострий перець, візьміть дрібний рис круглозерний і стиглі помідори. Приготуйте суп харчо за нашим покроковим рецептом і проженіть геть морози та зимову нудьгу!
В списках у 0 людей
Готую
Приготовано
Заплановано
Всього інгредієнтів: 17
Порції:
Яловичина на кісточках - 1 кг
Волоські горіхи (за бажанням) - 100 гр.
Помідори - 4 шт.
Цибуля ріпчаста - 2 шт.
Рис круглозерний шліфований - 2 ст.л
Часник - 3 зубч.
Рослинна олія - 3 ст.л
Соус ткемалі - 2 ст.л
Кінза - 3 пуч.
Петрушка - 3 пуч.
Фіолетовий базилік - 3 пуч.
Лавровий лист - 2 шт.
Шафран імеретинський (оксамитці) - 1 ч.л
Хмелі-сунелі - 1 ч.л
мелений коріандр - 1 ч.л
Сіль, мелений гострий червоний перець - 0.3 ч.л
Сіль, свіжомелений чорний перець - за смаком
Порції:
🥓
Жир
347г
🍚
Вуглеводи
195г
🥩
Білки
220г
🔥
Ккал
Помістіть яловичину у велику каструлю і влийте 2,5 л холодної води. Не накриваючи кришкою доведіть на сильному вогні до кипіння. Зменшіть нагрів до мінімального. Ретельно зніміть з бульйону піну. Зручно знімати піну шумівкою або невеликим ситечком.
Додайте в каструлю цілу цибулину та лавровий лист, посоліть, накрийте кришкою та готуйте бульйон 1 годину. Не допускайте бурхливого кипіння, поверхня бульйону має залишатися майже нерухомою.
Відокремте від стебел листочки кінзи, петрушки та фіолетового базиліка. Стебла покладете в каструлю - вони віддадуть бульйону свій аромат. Листочки дрібно наріжте та відкладіть до подачі.
З'єднайте хмелі-сунелі, імеретинський шафран, гострий та чорний перець та коріандр. Складіть волоські горіхи та часник у склянку блендера. Додайте суміш спецій та подрібніть у режимі «пульс».
Підготуйте овочі. Цибулину, що залишилася, наріжте дрібними кубиками. Часник крупно порубайте. Зробіть на помідорах хрестоподібний надріз і покладіть у окріп. Через 1-2 хвилини облийте помідори холодною водою і обережно зніміть тонку шкірку. М'якуш наріжте невеликими кубиками.
У великій сковороді розігрійте олію та обсмажте цибулю до легкого золотистого кольору, 3 хв. Додайте|добавляйте| горіхову суміш і обсмажуйте ще 2 хв, часто перемішуючи лопаткою. Покладіть нарізані помідори та тушкуйте ще 5 хв.
Продовжуйте готувати бульйон до того моменту, коли яловичину без зусиль можна буде проколоти ножем чи вилкою. Вийміть м'ясо з бульйону, трохи остудіть і наріжте невеликими шматочками. Бульйон процідіть у чисту каструлю. Цибулю, лавровий лист і стеблинки зелені викиньте.
Доведіть бульйон до кипіння. Всипте промитий рис, додайте нарізану яловичину та горіхову масу із сковороди. Варіть суп на середньому вогні 12-15 хв. Якщо рис ще не готовий, продовжуйте
Розлийте суп у глибокі тарілки. Посипте підготовленою сумішшю пряних трав, приправте чорним перцем і одразу подавайте на стіл. Окремо подайте лаваш або кукурудзяні коржики.
Дотримуйтесь інструкцій покроково